przejdź do treści

Film The Book


Rusza zupełnie nowa inicjatywa – Film The Book – platforma, która połączy świat wydawców ze światem filmowców. Punktem kulminacyjnym dwudniowego wydarzenia będą pitchingi najciekawszych propozycji literackich przed gronem producentów, scenarzystów i reżyserów. Pomysłodawcą i organizatorem jest Mazovia Warsaw Film Commission.

Mazovia Warsaw Film Commission startuje z innowacyjnym na polskim rynku projektem - Film The Book, pomostem, który połączy dwa światy – filmowców i literatów. Wbrew trendom światowym polscy filmowcy nieco zapomnieli o tym, jaką kopalnią gotowych, dobrych historii jest polska literatura współczesna i podczas gdy rynek scenariuszy oryginalnych nie zawsze obfituje w gotowe, dobre materiały, to wydawnictwa nieustannie oferują książki gotowe do rewelacyjnych adaptacji, zarówno dla kina komercyjnego jak i artystycznego. Dość wymienić takie tytuły jak Inferno, Marsjanin, Pokój, Moonlight, Snajper, Wilk z Wall Street, Kapitan Phillips, Tajemnica Filomeny, Dziewczyna z pociągu czy Tamte dni, tamte noce, by zrozumieć, jak jest skala znakomitych książek, które czekają na swoje adaptacje.

Film The Book ma ułatwić polskim filmowcom zapoznanie się z najnowszymi (również niewydanymi jeszcze) propozycjami rynku wydawniczego. Najważniejszym punktem wydarzenia będą pitchingi wydawców przed branżą filmową. Oprócz tego zaplanowane są m.in. panele case study, wykłady, szkolenia i oczywiście spotkania one-to-one.

Film The Book odbędzie się w kwietniu tego roku w Warszawie i zostało zaplanowane jako wydarzenie cykliczne.
partnerzy serwisu
loga Unii Europejskiej